,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
راهنمای خرید امن

همراه خوب پیندو، سلام!
این راهنما برای مراقبت از شما نوشته شده است. برای داشتن یک معامله خوب و ایمن، لطفا لطفا این راهنما را بخوانید. هر سوالی که دارید، کافیست از طریق تماس با پشتیبانی (۶۱۹۳۰۲۰۰-۰۲۱) از همکاران ما بپرسید.

روش‌های معامله

ما در پیندو ۲ روش برای معامله درنظر گرفته‌ایم:

روش اول: معامله حضوری

معامله حضوری یعنی خریدار بعد از هماهنگی با فروشنده، به نشانی ثبت‌شده در آگهی مراجعه کند. خریدار هنگام مراجعه حضوری باید ۳ نکته را در نظر داشته باشد:

  • تشخیص درستی صحبت‌های فروشنده
  • شباهت عکس آگهی با کالا
  • کیفیت و سلامت فیزیکی کالا

سپس با آگاهی کامل از شرایط فعلی کالا، در همان لحظه مبلغ را به حساب فروشنده واریز کند.

توجه! برای جلوگیری از بروز مشکل در آینده، واریز مبلغ را به محض دریافت کالا انجام دهید و و به زمان دیگری موکول نکنید. در صورتی که طرف مقابل بدون ارائه دلیل منطقی از معامله معامله حضوری خودداری می‌کند، بیشتر احتیاط کنید.

روش دوم: معامله غیرحضوری

در صورتی که امکان انجام معامله حضوری وجود نداشته باشد، می‌توانید کالا را به‌صورت غیرحضوری معامله کنید. خریدار و فروشنده می‌توانند با رد و بدل کردن پرسش و پاسخ، ارائه اطلاعات و درخواست عکس، از معامله مطمئن شوند و تصمیم به معامله غیرحضوری بگیرند.

ملاقات ایمن

اگر تصمیم به معامله یک کالای گران‌قیمت یا پرداخت مبلغ زیاد گرفته‌اید، حتما در یک مکان‌ عمومی مانند بانک قرار ملاقات بگذارید.

پرداخت هزینه

کارت به کارت یا پرداخت آنلاین: اگر خریدار قرار است به‌صورت آنلاین یا کارت به کارت هزینه را به شما پرداخت کند، حتما پیامک‌های خود را بررسی کرده و از واریز مبلغ مطمئن شوید. تعداد زیادی اپلیکیشن وجود دارند که رسید پرداخت تقلبی می‌سازند. در صورتی که خریدار عکس رسید پرداخت را برای شما فرستاد، حتما موجودی حساب خود را بررسی کنید.

چک رمزدار بانکی: اگر چک رمزدار بانکی دریافت کردید، به بانک موردنظر مراجعه کرده و اعتبار چک را بررسی بررسی کنید. فروشنده باید پس از نقد کردن چک رمزدار بانکی، کالا را به خریدار تحویل دهد.

چک و سفته: بهتر است مبلغ را به صورت وجه نقد دریافت کنید چون نقد کردن چک یا سفته ممکن است برای برای شما مشکل‌ساز شود. برای پیشگیری از بروز مشکل در آینده، قوانین رسمی چک را مطالعه کنید. در صورتی که پرداخت با چک یا سفته انجام می‌شود، معامله را در ساعات انجام دهید و با مراجعه به بانک در همان روز، از وصول مبلغ مطمئن شوید.

توجه! اگر خریدار به شما گفت که او را تا دستگاه خودپرداز همراهی کنید، فقط شماره کارت را به او بدهید و از همراهی کردن او خودداری کنید. نیازی به رفتن شما به محل دستگاه خودپرداز نیست.

ارسال پستی با روش «کرایه در مقصد»

برای انجام معامله غیرحضوری می‌توانید از روش پستی «کرایه در مقصد» استفاده کنید. در در این روش مامور ارسال، ابتدا کالا را به خریدار تحویل می‌دهد. سپس خریدار پس از بررسی و اطمینان از مطابقت کالا با توضیحات فروشنده، مبلغ را به مامور ارسال پرداخت می‌کند. اگر به هر دلیلی خریدار از معامله منصرف شود، می‌تواند کالا را به مامور ارسال تحویل داده و مرجوع کند.

فاکتور و بسته‌بندی کالا

هیچ‌وقت کالاهایی مانند طلا، موبایل، لپ‌تاپ و... را بدون فاکتور، کارتُن و لوازم جانبی تحویل نگیرید. برای معامله این کالاها حتما باید فاکتور خرید، کارتُن کالا و لوازم جانبی مربوط را همراه با کالا از فروشنده تحویل بگیرید.

در ارتباط با سایر موارد هم می‌توانید «رسید کتبی خرید محصول» را از فروشنده درخواست درخواست کنید.

همچنین باید قبل از خرید موبایل از فروشنده، مالکیت او را در سامانه همتا بررسی کنید تا مطمئن شوید که این موبایل با اسم یا شماره موبایل فروشنده در سامانه ثبت شده است.

بیعانه و پیش‌پرداخت

فروشنده تحت هیچ ‌شرایطی اجازه ندارد بخشی از مبلغ را به عنوان بیعانه، پیش‌پرداخت یا یا رزرو از خریدار دریافت کند. در صورتی که فروشنده از شما بیعانه درخواست کرد، می‌توانید تخلف او را از قسمت «گزارش آگهی» به پیندو اطلاع دهید.

ذخیره اطلاعات طرفین معامله

به هر دلیلی ممکن است که فروشنده آگهی خود را غیرفعال کند. در این حالت دیگر به اطلاعات فروشنده دسترسی ندارید. اطلاعات فروشنده (نشانی و شماره تلفن) را از قبل ذخیره کنید تا در صورت نیاز به آن دسترسی داشته باشید.

ایجاد مزاحمت برای طرفین معامله

هیچ‌کدام از طرفین معامله اجازه ندارند با سواستفاده از اطلاعات طرف دیگر، برای او مزاحمت ایجاد کنند. پیندو پیشنهاد می‌کند برای جلوگیری از مزاحمت‌های احتمالی، فقط اطلاعات مربوط به معامله را در آگهی وارد کنید و اطلاعات شخصی خود را در آگهی نگذارید.

تشخیص ارزش واقعی کالا

اگر قیمت ثبت‌شده در آگهی بسیار پایین‌تر یا بالاتر از ارزش واقعی کالاست، آن را به عنوان هشداری برای کلاه‌برداری در نظر بگیرید. پیندو این امکان را برای شما فراهم کرده که قیمت آگهی‌ را با قیمت‌ همان کالا در دیجی‌کالا، مقایسه کنید. پس به‌راحتی می‌توانید منطقی بودن قیمت‌ها را با مقایسه بسنجید. همچنین در صورتی که خریدار بخواهد بخواهد بدون بررسی حضوری کالا، آن را با قیمتی بیشتر از ارزش واقعی خریداری کند، بیشتر مراقب باشید.

اطلاعات حساب بانکی

در صورتی که یکی از طرفین بدون ارائه دلیل منطقی، از شما اطلاعات شخصی، اطلاعات حساب بانکی یا اطلاعات کارتتان را بخواهد، از ارائه آن خودداری کنید.

نقش پیندو در معاملات چیست؟

  • پیندو مانند روزنامه نیازمندی‌ها عمل می‌کند و هیچ‌گونه سود یا منفعت مالی در معامله بین فروشنده و خریدار، ندارد.
  • پیندو در قبال صحت اطلاعات آگهی‌دهندگان، هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد.
  • در صورت مشاهده مورد مشکوک یا تخلف، می‌توانید از طریق «گزارش آگهی» یا تماس با پشتیبانی (۶۱۹۳۰۲۰۰-۰۲۱) به پیندو اطلاع دهید.
  • پیندو هیچ‌گونه دخالتی در قیمت‌گذاری کالاها ندارد و قیمت‌ها از سوی آگهی‌دهنده تعیین می‌شود. اما پیندو این امکان را برای شما فراهم کرده که قیمت آگهی‌ها را با قیمت‌های موجود در دیجی‌کالا مقایسه کنید. پس به‌راحتی می‌توانید منطقی بودن قیمت‌ها را با مقایسه بسنجید. در صورت مشاهده قیمت‌های غیرمنطقی (بیش از حد گران یا ارزان) می‌توانید از طریق «گزارش آگهی» یا تماس با پشتیبانی (۶۱۹۳۰۲۰۰-۰۲۱) به پیندو اطلاع دهید.
  • پیندو از هویت آگهی‌دهندگان یا خریداران اطلاع ندارد. کاربران پیندو باید در صورت نیاز، مدارک شناسایی طرف مقابل را بررسی کرده و جانب احتیاط را رعایت کنند.
  • پیندو در کنار شماست. در صورتی که مزاحمت یا مشکلی برای شما پیش آمده، کافیست از طریق تماس با پشتیبانی (۶۱۹۳۰۲۰۰-۰۲۱) به همکاران ما اطلاع دهید تا همکاری‌های لازم لازم را با مراجع قانونی انجام دهند.

لینک‌های مفید برای پیشگیری از مشکلات

آگهی‌دهندگان و آگهی‌بینندگان پیندو می‌توانند مشکلات خود را از بخش «گزارش آگهی» یا یا تماس با پشتیبانی به پیندو اطلاع دهند. در صورت نیاز به پیگیری مشکل یا استعلام کالا، این منابع می‌توانند به شما کمک کنند:

شماره پشتیبانی: ۶۱۹۳۰۲۰۰ - ۰۲۱

۷ روز هفته، ۲۴ ساعت شبانه‌روز پاسخگوی شما هستیم.

دانلود اپلیکیشن پیندو

استفاده از محتوای فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا برای اهداف غیرتجاری و با ذکر منبع، ایرادی ندارد. تمام حقوق اين سايت متعلق به شرکت فروشگاه آنلاین دیجی‌کالا (نوآوران فن آوازه) است.